Егзотична цитрусна енергија

Each Peach (And Two's A Pair)

Путер за тело/масажа

Each Peach (And Two's A Pair)

595ден

70г

Комбиниравме еден куп цитрусни масла за расположување: зелен лимон, сладок див портокал, мандарина и грејпфрут кои ќе ти ги расчистат мислите и ќе те наполнат со енергија. Нашата основа од какао путер е измислена за лесно лизгање по кожа. Протриј ја плочката меѓу дланки и помини по кожата. Можеш слободно да ја употребиш наутро за свежо будење и добра подготовка за денот.

Овој производ е направен со состојки кои овозможуваат да омекне на телесна температура. Чувај го подалеку од извор на топлина.
Состојки :


фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), фер тргуван шеа путер (Butyrospermum parkii), парфем, путер од авокадо (Persea gratissima), путер од манго (Mangifera indica), масло од зелен лимон (Citrus aurantifolia), масло од сладок див портокал (Citrus sinensis), масло од црвена сицилијанска мандарина (Citrus nobilis), масло од грејпфрут (Citrus paradisi), ливчиња од шафран (Carthamus tinctorius), *цитрал, *гераниол, *цитронелол, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Simona  04/04/2020

Omilen proizvod za masaza na mene i decko mi, koj lesno se topi po kozata i ja omeknuva,a negoviot miris mi go potkreva raspolozenieto


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Turmeric Latte
Путер за тело/масажа
Кремаста ванила

695ден / 65г
Магнезиум
Deep Sleep
Масло за тело/масажа
Тројно јак сон

695ден / 65г
Vegan
Sleep
Путер за тело/масажа
Сонлива лаванда

595ден / 75г
Therapy¿
Путер за тело/масажа
Намали го стресот и измазни ги стриите

595ден / 70г
True Romance
Путер за тело/масажа
Неодолива масажа со мирис на роза

695ден / 65г
Магнезиум
After
Масло за тело/масажа
Остра свежина од нане

695ден / 65г
Oval Tin
Метално кутивче (Овално)
Вашите производи се на сигурно место

150ден / 20г
Limited Edition
Vegan
Bee
Цврст балзам за тело
Зуи со слатка мекост

695ден / 65г