Лесна текстура за најдобар ефект

Imperialis

Крем за лице

Imperialis

1.295ден

45г

Лесен балансирачки крем полн билно богатство за да ти помогне да ја вратиш убавината на својата кожа. Го наполнивме со билни инфузии од лаванда, кантарион, слатка темјанушка, сончоглед, бозел и лопен кои се користат со векови за обновување и регенерација на кожата. Совршен за преку целата година и идеален кога се двоумиш што ти е потребно на кожата.Состојки :


инфузија од цвет од лаванда (Lavandula angustifolia), инфузија од лист од дивизма (Verbascum thapsus), вода од цвет од портокал (Citrus Aurantium amara), органско екстра девствено маслиново масло (Olea europaea), стеаринска киселина, фер тргуван шеа путер (Butyrospermum parkii), фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), глицерин, цетерил алкохол, абсолут од цвет од портокал (Citrus Aurantium amara), ливчиња од брунело крин (Lilium Asiatic ‘Brunello’), екстракт од кантарион (Hypericum perforatum), екстракт од бозел (Sambucus nigra), екстракт од слатка темјанушка (Viola odorata), екстракт од лист од цвет од сончоглед (Helianthus annuus), екстракт од алканет (Alkanna tinctoria), DRF алкохол, триетаноламин, метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Galena  05/05/2020

Крема која ми го спаси лицето :)


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Best Seller
Vanishing Cream
Крем за лице
Заборавете на проблемите со Т-зоната и акните

1.495ден / 45г
Vegan
Light Touch
Naked масло за лице
Кажете и збогум на масната кожа

795ден / 20г
Enchanted Eye Cream
Крем за околу очи
Ги измазнува линиите, ги намалува отоците и ја негува тенката кожа под очите

1.195ден / 45г
Best Seller
Celestial
Крем за лице
Нежен и лесен ја хидрира и негува сувата и чувствителна кожа

1.395ден / 45г
Best Seller
Full Of Grace
Naked масло за лице - серум
За сува и дехидрирана кожа, смирува омекнува, лесно и брзо се впива

795ден / 20г
Skin's Shangri La
Крем за лице
Хармонична и среќна кожа

2.495ден / 45г
Gorgeous
Крем за лице
Кога не сакаш да се задоволиш со просечното

2.995ден / 45г
Vegan
Argan
Naked масло за лице
Длабински хидрирачко ја омекнува и смирува сувата и чувствителна кожа

795ден / 20г