Усни спремни за селфи

Rose Lollipop

Балзам за усни

Rose Lollipop

595ден

12г

Заборави на дијамантите, сега розите траат засекогаш благодарение на овој сјаен и нежен балзам со лесен и цветен мирис. Смирувачко масло од рози од Турција заедно со омекнувачки канделила восок и восок од кора од портокал ја прават оваа розина лимонада вистинскиот избор за усните. Поминете со овој букет од балзам по усните за инстантна пролет.


Состојки :


купуаку путер (Theobroma grandiflorum), фер тргуван шеа путер (Butyrospermum parkii), органско масло од рицинус (Ricinus communis), инфузија од свежа лимонова кора и кардамом во глицерин (Citrus limonum; Elettaria cardamomum), восок од кора од портокал (Citrus Aurantium dulcis), бадемово масло (Prunus dulcis), екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), канделила восок (Euphorbia cerifera), масло од шафран (Carthamus tinctorius), карнауба восок (Copernicia Cerifera), масло од сицилијански лимон (Citrus limonum), ружино масло (Rosa damascena), органско масло од сладок портокал (Citrus sinensis), ружина вода (Rosa damascena), *цинемал, *цитрал, *цитронелол, *гераниол, *лимонен, *линалул, арома

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Teona 09/04/2021

Прекрасен балзам за усни, мирисот е магичен како градина од цвеќиња. Усните се многу хидрирани а изгледот е убав и природен!


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Cherry
Пилинг за усни
Слатко кисела цреша

495ден / 25г
Mint Julips
Пилинг за усни
Скокотлив пеперминт на вашите усни

495ден / 25г
Ново
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Honey Trap
Балзам за усни
Нектар за усни

595ден / 12г
Key Lime Pie
Балзам за усни
Парче торта

595ден / 12г
Best Seller
Bubblegum
Пилинг за усни
Шеќерна волна на усните

495ден / 25г
Lip Service
Балзам за усни
Вашата желба е негова заповед

595ден / 12г
Vegetarian
Honey
Пилинг за усни
Sugar, ah honey honey

495ден / 20г