За мека, блескава и неодоливо слатка кожа

Sticky Dates

Пилинг за туширање

Sticky Dates

1.295ден

Овој лимитиран пилинг за туширање ја ексфолира, хидрира и остава кожата со нашиот најпродаван, сладок мирин на карамела и ванила. За целосна рутина, најпрво грабнете го гелот за туширање Sticky Dates, а откако ќе исплакнете нанесете од овој лукцузен шеќерен пилинг за тело. Златниот рицинус шеќер ексфолира за да открие блескава кожа додека органскиот какао путер и сирупот од урми даваат длабока хидратација, оставајќи ја вашата кожа омекната и неодоливо слатка. Конечно, завршете ја вашата рутина со нашиот нов лимитиран лосион за тело Sticky Dates.


Како се користи:

Нанесете на влажна кожа и нежно масирајте за свиленкасто мазна и омекната кожа, а потоа исплакнете.


Состојки :


Caster Sugar, Golden Caster Sugar, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Fair Trade Organic Cocoa Butter, Argan Oil, Extra Virgin Coconut Oil, Perfume, Carob Resinoid, Benzoin Resinoid, Sandalwood Oil, Date Syrup, Titanium Dioxide, Lauryl Betaine, Synthetic Fluorphlogopite, Tin Oxide, Silica, Colour 77491

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
The Old Songs Are Waking
Пилинг за туширање
Слатко, овошно и кремасто

695ден / 135г
Limited Edition
Wild Violet Co-Mingle
Пилинг за туширање
Лудо, прекрасно, слатко и омекнувачко

1.295ден / 225г
Best Seller
Scrubee
Путер со пилинг за туширање
Запознајте ја вредната пчеличка!

695ден / 100г
Best Seller
Orange
Пилинг за туширање
Simply the zest!

895ден / 330г
Magic Crystals
Пилинг за туширање
Ледена свежина и воздишки од среќа

895ден / 300г
Buffy
Путер со пилинг за туширање
Кој сака затегнати и мазни бутови и задник?!

695ден / 90г
Square Tin
Метално квадратно кутивче
Организирајте ја вашата колекција

150ден / Парче
Rub Rub Rub
Пилинг за туширање
Свежо истриено

895ден / 330г