Добро расположение

Karma

Сапун за тело

Karma

395ден

100г

Егзотичен сапун кој те транспортира надвор од секојдневието. Ако се будиш и се чувствуваш мрзливо, пачули и цитрус ќе те разбудат и ќе те соединат со светот. Потсетник на Лондон во 60те години, еднаш чим го употребиш овој сапун, мирисот нема никогаш да го заборавиш. Лавендин, бор и бразилски портокал го бистрат умот, а лимоновата трева освежува и ја расчистува маглата на денот, оставајќи те со добро расположение.Состојки :


вода (Aqua), глицерин, масло од репка; кокосово масло (Brassica napus; Cocos nucifera), сорбитол, парфем, натриум лаурил сулфат, натриум стеарат, масло од пачули (Pogostemon cablin), масло од бразилски портокал (Citrus sinensis), масло од лавандин (Lavandula hybrida), масло од бор (Pinus sylvestris), масло од лимонова трева (Cymbopogon citratus), масло од елеми (Canarium commune), екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), натриум хлорид, EDTA, тетранатриум едитронат, натриум хидроксид, *цинамал, *цитрал, *гераниол, *цитронелол, *лимонен, *линалул, *хидроксицитронелал, боја 14700

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Outback Mate
Сапун за тело
Избркај го темниот облак над твојата глава

330ден / 100г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 100г
Sea Vegetable
Сапун за тело
Омекнувачки бранови

295ден / 100г
Sultana Of Soap
Сапун
Најмеките допири за најмеката кожа

320ден / 100г
Sandstone
Сапун за тело со пилинг
Најдобриот песочен пилинг!

295ден / 100г
Limited Edition
Shooting Stars
Сапун за тело
Миризлива комета!

295ден / 100г
Limited Edition
Baked Alaska
Сапун за тело
Ќе ви ја освежи кожата и ќе ви го разведри духот.

350ден / 100г
Ново
Lemon Zest
Сапун за тело
Сјајно цитрусно освежување

395ден / 100г