Црн бибер, пачули и ванила

Lord of Misrule

Цврст парфем

Lord of Misrule

695ден

Limited edition мирисот - Lord of Misrule долго време ги задоволуваше нашите желби за Halloween во најразлични форми. Сега можеш да го понесеш овој мирис насекаде. Мошусната нота на пачули е првиот чекор кон мистериите на овој необичен мирис, а по неа следи слатката и кремаста ванила која ги смирува нештата. Крајната нота од стимулирачки бибер се придружува на забавата и ослободува енергија. Преврти го светот наопаку и препушти се во надземните доживувања на нашиот омилен лорд.


Состојки :


органско масло од јојоба, органско рицинусово масло, канделила восок, парфем, масло од темно суматранско пачули, масло од црн бибер, абсолут од ванила, *анасон алкохол, *бензил алкохол, *бензил бензоат, *цитрал, *кумарин, *еугенол, *фарнесол, *гераниол, *лимонен, *линалул, боја 19140:1, боја 42090:2, боја 77499

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

American Cream
Цврст парфем
Слатко како милкшејк

695ден /
Rentless
Цврст парфем
Пачули и грејпфрут за повторно да се осетиш свој

695ден /
Dirty
Цврст парфем
Повеќеслојна свежина

695ден /
Breath of God
Цврст парфем
Мистичен и поинаков

695ден /
Lust
Цврст парфем
Парфем за возбудливи ноќи...

695ден /
Karma
Цврст парфем
Препознатлив и неодолив

695ден /