Смирувачка магла од лаванда

Twilight

Спреј за тело

Twilight

1.495ден

200мл

Хармоничен спој на лаванда и тонка поттикнува чувство на смиреност, додека волшебниот и примамлив иланг-иланг додава цветна нота на овој сладок мирис. Доволно е малку за да се задржи заводливиот мирис на кожата доооолго време. Спремни за спиење?


Состојки :


DRF алкохол, вода (Aqua), парфем, глицерин, бензоин смола (Styrax tonkinensis pierre), масло од лаванда (Lavandula angustifolia), абсолут од тонка (Dipteryx odorata), масло од иланг иланг (Cananga odorata), *бензил бензоат, *бензил цинемат, *цинемал, *кумарин, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Ana 13/04/2020

Сто пати сум поминала покрај штандот на Лаш и никогаш не ми текнало да го помирисам овој спреј. Го порачав на слепо и не можам да опишам колку е прекрасен мирисот! Ја напрскав постелнината со него и се чувствувам како да лебдам над облаци. Смирувачки, утешителен мирис.


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Best Seller
Dirty
Спреј за тело
Хербален, дрвенаст, минт

1.495ден / 200мл
Dad's Garden Lemon Tree
Спреј за тело
Топол, сончев цитрус

1.495ден / 200мл
Vegan
Rose Jam
Спреј за тело
Градина од рози

1.995ден / 200ml
Vegan
Honey I Washed The Kids
Спреј за тело
Меден спреј за тело

1.495ден / 200мл
Ново
Vegan
Big

Big

Спреј за тело
Нероли, сицилијански црвени мандарини и ванила

1.795ден / 200мл
Vegan
Avocado co-wash
Спреј за тело
Авокадо?

1.495ден / 200мл
Vegan
Sex Bomb
Спреј за тело
Јасмин, жалфија, иланг иланг...

1.495ден / 200мл
Vegan
Sakura
Спреј за тело
Црешов цвет, мимози и цвет од портокал

1.895ден / 200мл