Освежителна прегратка

Avo cuddle

Пенлива купка

Avo cuddle

495ден

Парче

Нашето авокадо со големо срце е полно со слатки и свежи мириси за подобрување на расположението. Направено е со масло од лимонова трева и бергамот.

За мека, мазна и свиленкаста кожа препуштете се во пенливата прегратка на нашето авокадо.


Начин на употеба:

Раскршете ја купката во празна када, за густа пена и развеселување.


Начин на чување:

За да остане свежа и корисна, чувај ја на ладно и суво место.


Состојки :


сода бикарбона, тартар крем (Potassium bitartrate), натриум лаурет сулфат, лаурил бетаин, густин (Zea mays), масло од лимонова трева (Cymbopogon flexuosus), масло од бергамот (Citrus aurantium bergamia), титаниум диоксид, глицерин, вода (Aqua), гума од козинец (Astragalus gummifer), Alcohol Denat., синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, *цитрал, *гераниол, *лимонен, *линалул, парфем, боја 47005, боја 77491, боја 59040, боја 77499, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

The great wave
Пенлива купка
Свежо и заводливо

495ден / Парче
Sunnyside
Пенлива купка
Позлатете се

395ден / Парче
Lemon Crumble
Пенлива купка
Свежи и цитрусни меурчиња

495ден / Парче
Raspberry blower
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Овошна, опојна, забавна

595ден / Парче
Brightside
Пенлива купка
Светлост во бањата

495ден / Парче
Best Seller
Sleepy
Пенлива купка
Мека, сонлива лаванда

495ден / Парче
Rose Jam
Пенлива купка
Пена и рози за незаборавна романтика

395ден / Парче
Peach Crumble
Пенлива купка
Сочни и хидрирачки меурчиња

495ден / Парче