Пазете се, огар!

Get Outta My Swamp

Слајм за туширање

Get Outta My Swamp

650ден

100г

Направете како Шрек и искористете ја моќта на мочуриштето за возвишено, лигаво миење на телото како никој друг!

Овој слајм е полн со антиоксидантна пченична трева, оваа зелена трева ќе ја остави вашата кожа навистина смирена и свиленкаста. Исто како и Шрек, можеби изгледа застрашувачки, но после ова уникатно туширање ќе ја осетите вашата кожа неодоливо омекната. 


Како се користи:

Извадете го капакот и вдишете длабоко питунски билни и чоколаден мирис. Кога ќе бидете спремни, намачкајте на навлажнета кожа и направете нежна пена, а потоа исплакнете.


Состојки :


Fresh Wheatgrass Juice, Glycerine, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Cornstarch, Propylene Glycol, Sodium Bicarbonate, Xanthan Gum, Perfume, Hydroxy Propyl Methyl Cellulose, Pine Oil, Vetivert Oil, Peppermint Oil, Cocoa Absolute, Water (Aqua), Sodium Carboxymethyl Starch, *Benzyl Benzoate, *Limonene, *Linalool, Colour 47005:1, Colour 42090:2, Colour 45350

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Posh Chocolate
Крем за туширање
Неодоливо хидратантен и омекнувачки

595ден / 100г
Ново
Vegan
Intergalactic
Гел за туширање
Освежително нане за добро расположение

595ден / 120г
Grass
Гел за туширање
Прекрасно зелен и возбудувачки

695ден / Парче
Ново
Oudhess
Гел за туширање
Мубарак! Време е да го прославиме Бајрам

595ден / 125г
Limited Edition
Fresh As
Гел за туширање
Ветар свежина

595ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Yummy custard
Крем за туширање
Кремаста ванила и овесно млеко

595ден / 120g
Conga
Желе за туширање
Застани во ред!

395ден / 100г
Last Chance
Whoosh
Желе за туширање
Желе за фокусирање на мислите и одржување на концентрација.

395ден / 100г