Однесете го дома ова прасенце кое ја омекнува кожата

My Li'l Chia Piglet

Сапун за тело

My Li'l Chia Piglet

395ден

Земете го нашето преслатко прасенце дома и дозволете неговиот сладок, вкусен мирис да го освои вашето срце. Овој сапун за Денот на вљубените е мешавина од неодоливиот мирис на нашиот најпродаван производ Super Milk од тонка и ванила и кремастата класична Milky Bath. Покрај органскиот какао путер, додаваме нежен пилинг со семе од чиа натопени во млеко од соја за безпрекорно чиста и неверојатно мазна и мека кожа.


Како да користи:

Направете мека пена под млаз вода, а потоа исплакнете.


Начин на чување:

Најдобро е да го оставите ова мало прасинче дома, некаде на суво место каде ќе се цеди помеѓу употреби.Состојки :


Soya Milk, Propylene Glycol, Glycerine, Fair Trade Organic Cocoa Butter, Water (Aqua), Organic Virgin Coconut Oil, Organic Castor Oil, Sodium Hydroxide, Organic Extra Virgin Olive Oil, Perfume, Sodium Stearate, Titanium Dioxide, Chia Seeds, Litsea Cubeba Oil, Tonka Absolute, Vanilla Absolute, Citric Acid, Sodium Bicarbonate, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, *Citral, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, *Limonene, *Linalool, Colour 73360, Colour 45410:2, Colour 45410:1, Colour 45410

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Best Seller
Karma
Сапун за тело
Добро расположение

395ден / 100г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 120г
Limited Edition
Blue Moon
Сапун за тело
Ноќ под сина месечина

395ден / 100г
Rainbow
Fun
Разнобојни радосни меурчиња

795ден / Парче
Lotus Flower
Сапун за тело
Туширање со богата ексфолијација

395ден / 100г
Movis
Сапун за лице
Кожа мека како лепче

695ден / 120г
Limited Edition
Faerie Realm
Сапун за тело
Волшебно мека, цитрусна пена

495ден / 100г
Rhubarb & Custard
Сапун за тело
Слатко, меко, чисто

395ден / 100г