Смирувачко овесно млеко помешано со цитруци

Milky Bath

Пенлива купка за повеќекратна употреба

Milky Bath

595ден

Парче

Не плачете поради прелеаното млеко - капете се во него! Оваа пенлива купка за во када е исполнета со освежително масло од портокал, масло од пачули и овесно млеко, за да и подарите на вашата кожа доза на среќа. 


Како да се користи: Држете ја под силен млаз вода за да добиете густа пена.

Начин на чување: Оставете ја на суво место за да се исуши за следниот пат. Купката е за 6-8 употреби.
Состојки :


натриум карбонат, натриум лаурет сулфат, тартар крем, лаурил бетаин, парфем, глицерин, титаниум диоксид, масло од пачули, масло од бразилски портокал, овесно брашно, цетерил алкохол и натриум лаурил сулфат, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, амил цинемал, бензил салицилат, бутилфенил метилпропионал, цитронелол, гераниол, хексил цинемал, хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул, боја 77491

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Peach Crumble
Пенлива купка
Сочни и хидрирачки меурчиња

495ден / Парче
Vegan
Support bubble
Пенлива купка
Свежина и спокој

395ден / Парче
Limited Edition
No. 1 Dad
Пенлива купка
Најсвежиот трофеј за најдобриот татко

450ден / Парче
Lemon Crumble
Пенлива купка
Свежи и цитрусни меурчиња

495ден / Парче
Mrs Whippy
Пенлива купка
Меурчиња од карамела

450ден / Парче
Mermaid Tail
Пенлива купка
Куп цитрусна пена

450ден / Парче
Creamy Candy
Пенлива купка
Бања ли е или слаткара?

295ден / Парче
Frozen
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Разладувачка магија

350ден / Парче