Сјајно цитрусно освежување

Lemon Zest

Сапун за тело

Lemon Zest

395ден

Започни го денот со плисок сочни масла од лимон и хидратантно екстра девствено кокосово масло. Совршеното решение за полнење на батериите кога се чувствуваш мрзеливо. Едноставно излупи ги алиштата од себе и почни да ракуваш со сапунот полн кора од лимон за совршена ексфолијација и тонирање на кожата. 


Како се користи: Овој остар мирис е совршен за љубителите на лимон. Истриј го по цело тело, направи добар слој пена и исплакни.

Начин на чување: Чувај ги овие зраци сончева светлина на ладно и суво место.


Состојки :


вода (Aqua), пропилен гликол, фер тргуван органски какао путер, екстра девствено кокосово масло, глицерин, органско рицинусово масло, натриум хидроксид, масло од сицилијански лимон, *лимонен, свежа кора од лимон, мурумуру путер, масло од ружино дрво, масло од лимонова мирта, бадемово масло, лимонска киселина, титаниум диоксид, сода бикарбона, *цитрал, *линалул, парфем, боја 47005:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Ro's Argan
Сапун за тело
Омекнувачка и смирувачка постела од ружи

695ден / 100г
Rhubarb & Custard
Сапун за тело
Слатко, меко, чисто

395ден / 100г
Best Seller
Karma
Сапун за тело
Добро расположение

395ден / 100г
Sandstone
Сапун за тело со пилинг
Најдобриот песочен пилинг!

350ден / 100г
Vegan
Sleepy Soap
Сапун за тело
Колку е прекрасно да леташ во облаците...

395ден / 100г
Best Seller
Honey I Washed The Kids
Сапун за тело
Мнооогу мед, сладок портокал и алое

295ден / 100г
Olive Tree
Сапун за тело
Омекнува, балансира, освежува

695ден / 100г
Vegan
Goddess
Сапун за тело
Едноставно божествено

550ден / 100г