Мирисај слатко 24/7

Sticky Dates

Лосион за тело

Sticky Dates

750ден

Вие побаравте, ние послушавме. Уживајте во нашиот најпродаван мирис на „Sticky Dates“ во база на луксузен и хидратантен органски какао путер. Лушпата од мешунки од ванила, маслото од сандалово дрво и резиноидот на бензоин создаваат декадентна арома на ванила-карамела која трае на вашата кожа. За целосната „Sticky Dates“  рутина , започнете со омилениот гел за туширање, потоа продожете со лимитирарион шеќерен пилинг, и последно нанесете го овој лосион за тело и зашеметете ги сите околу вас со вашата неодоливо слатка арома.


Како се користи:

Нанесете и масирајте за свикенкасто мазна и хидрирана кожа.


Состојки :


Water (Aqua), Sunflower Oil, Vanilla Pod Decoction, Organic Jojoba Oil, Glycerine, Fair Trade Organic Cocoa Butter, Stearic Acid, Organic Illipe Butter, Perfume, Triethanolamine, Carob Resinoid, Benzoin Resinoid, Sandalwood Oil, Gardenia Extract, Cetearyl Alcohol, *Benzyl Benzoate, *Cinnamal

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Anonimnata 17/04/2024

Мирисот е сон. ❤️ Слатко капучино и урми, така би го опишала. И не е мрсен, туку хидратантен и брзо упива.


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Best Seller
Sleepy
Лосион за тело
Подготвени за во кревет?

695ден / 95г
Dream Cream self-preserving
Лосион за тело
Нежен крем за чувствителна кожа

350ден / 45г
Sympathy for the Skin
Лосион за тело
Разладувачки банани - разладена кожа

1.295ден / 240г
Karma Kream
Лосион за тело
Хидратација, освежување и многу позитивна енергија

1.395ден / 225г
Biomic self-preserving
Лосион за тело
Грижете се за целото тело

695ден / 100 гр
Vegan
Best Seller
Pansy
Лосион за тело
Полн билки и цитрус

1.395ден / 225г
Vegan
Lime Bounty
Путер за тело
Кремаст коктел од кокос и зелен лимон

695ден / 95г