Освежувачка, темелна зелена магија!

Shrek Pack - Mask of Mag SP

Маска за лице и тело

Shrek Pack - Mask of Mag SP

695ден

125г

Зелено е, иконично е и нашата корејска заедница го знае по друго име - Шрек Пек! Намачкајте ја оваа маска од нане и кал за длабинско чистење и истакнете го вашиот внатрешен огар.

Ако вашето лице или тело се склони кон исфрлање, нашата најпродавана маска од пеперминт е тука за вас. 

Одвојте десет минути за да ја третирате вашата кожа со овој мулти-таскир кој длабински ќе ја прочисти и освежи, а воедно ќе на остави кожата неодоливо мека и хидрирана. Каолин глината и бентонит гелот го чистат вишокот масла, додека медот делува смирувачки и омекнувачки. Додека се плакнете, мелените азуки гравчиња и семките од јаглика прават нежен пилинг за длабински прочистена и сјајна кожа.


Како се користи:

Намачкајте го целото лице, градите и/или грбот и уживајте десет минути, оставајќи ја оваа маска да работи за длабинско чистење на вашата кожа. Потоа исплакнете. Алтернативно, нанесете како пилинг за чистење на кожа и отстранете го со вода.


Како се чува:

Оваа маска за лице и тело има тримесечен рок на траење - ќе најдете повеќе детали за тоа на амбалажата на вашиот производ. 

Да се чува на ладно и суво место.


Состојки :


Honey, Kaolin, Bentone gel, Talc, Glycerine, Ground Organic Aduki Beans, Evening Primrose Seeds, Peppermint Oil, Tagetes Oil, Vanilla Absolute, *Limonene, Perfume, Chlorophyllin

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Best Seller
Mask of Magnaminty
Маска за лице и тело
Освежувачка, темелна зелена магија!

695ден / 125г
Ново
Cosmetic Warrior
Маска за лице и тело
Смирете ја кожата склона кон дамки

895ден / 125г
Cup O' Coffee
Маска за лице и тело
Кафе? Ја буди кожата, ексфолира и хидрира

695ден / 150г
Vegetarian
Best Seller
Beauty sleep
Маска за лице и тело
Врвна нега и луксузна хидратација

895ден / 125г