Кремаста ванила и овесно млеко

Yummy custard

Крем за туширање

Yummy custard

595ден

Да прејдеме на десертот! Овој крем е ултра-хидратантен третман за вашата кожа. Смирувачко овесно млеко и алое вера длабински ја негуваат кожата, додека екстрактот од слатката ванила го обвиткува вашето тело со шеќерен мирис кој е речиси доволно добар за јадење. 


Како да се користи:

Земете дел и распенете по целото тело. Масирајте, па измијте.


Состојки :


Glycerine, Vanilla Oat Milk, Sodium Cocoyl Isethionate, Cocamidopropyl Betaine, Fair Trade Organic Aloe Vera Gel, Cornstarch, Perfume, Vanilla Pod Powder, Gardenia Extract, Titanium Dioxide, Citric Acid

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Golden Egg
Гел за туширање
Растопено злато.

495ден / Парче
Vegan
Sticky dates
Гел за туширање
Богата нега со сируп од урми и меки ноти на ванила

595ден / Парче
Conga
Желе за туширање
Застани во ред!

395ден / 100г
Limited Edition
Vegan
Online Exclusive
Fiona
Гел за туширање
Баш тоа!

695ден / 120г
Dirty Springwash
Гел за туширање
Ледена свежина за расонување и освежување

495ден / 100г
Grass
Гел за туширање
Прекрасно зелен и возбудувачки

695ден / Парче
Vegan
Ден на вљубените
Posh White Chocolate and Rose
Крем за туширање
Подарете си неодолива мека кожа

595ден / 100г
Ново
Vegan
Intergalactic
Гел за туширање
Освежително нане за добро расположение

595ден / 120г