Бесконечност. Божествено просветлување.

Breath Of God

Парфем

Breath Of God

2.195ден

Докажан парфем со совршен баланс. Овој комплексен и поинаков мирис е брак на лесно како воздух, овошно вдишување и дрвенесто, приземјено издишување кои заедно формираат мистериозен парфем инспириран од медитативни мириси.

Точка каде светлината и мракот се едно, препознатлива по тоа што мирисот се развива уникатно за секој кој е доволно храбар да го носи.Состојки :


DRF алкохол, парфем, масло од лимон (Citrus limonum), *лимонен, вода (Aqua), глицерин, масло од кедрово дрво (Cupressus funebris), масло од ветиверт (Vetiveria zizanoides), масло од ружи (Rosa damascena), масло од иланг иланг (Cananga odorata), масло од грејпфрут (Citrus paradisi), масло од нероли (Citrus Aurantium amara), масло од црн бибер (Piper nigrum), масло од сандалово дрво (Santalum austro-caledonicum vieill), масло од смрека (Juniperus oxycedrus), *бензил алкохол, *бензил цинамат, *цинамал, *цитрал, *гераниол, *бензил бензоат, *цитронелол, *фарнесол, *линалул, алфа-изометил ионен, кумарин, еугенол

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Мики 28/04/2020

Парфемот е вистински Здив на Господ. Кога ќе прснам баш како во текстот што сте опишале, ги чувствувам, светлината и мракот како едно. За цената е живо џабе.


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Best Seller
Karma
Парфем
Боемски луксуз

2.195ден / 30мл
Lord of Misrule
Парфем
Пачули, црн бибер и ванила

1.995ден / 30мл
Ginger
Парфем
Ѓумбир, мимоза и сандалово дрво

2.195ден / 30мл
Love
Парфем
Лимонова трева, бергамот и иланг иланг

2.195ден / 30мл
Dirty
Парфем
Софистицирана свежина

1.495ден / 30мл
Last Chance
Rentless
Парфем
Можеби овој парфем е вашиот нов дом

2.195ден / 30мл
Ново
Vegan
Shade
Парфем
Топол, дрвенест и цветен

1.795ден / 30мл
Vanillary
Парфем
Дозволете да ве опие слаткиот мирис на ванила

1.795ден / 30мл