Хербален, дрвенаст, минт

Dirty

Спреј за тело

Dirty

1.495ден

200мл

Имаш потреба од инстант будење? Овој Оваа мешавина од нане, сандалово дрво и хербални есенцијални масла ќе те подигне на нозе. Нането е освежувачко и предизвикувачко, па така го прочистува умот и ја разладува кожата, а нежните слоеви од лаванда и сандалово дрво даваат дрвенеста основа на мирисот. Расчисти ги пајаковите мрежи и испрскај за ревитализирачки здив свеж воздух.Состојки :


DRF алкохол, вода (Aqua), парфем, глицерин, масло од спеарминт (Mentha spicata), масло од тарагон (Artemisia dracunculus), масло од сандалово дрво (Santalum austro-caledonicum vieill), абсолут од лаванда (Lavandula angustifolia), масло од нероли (Citrus Aurantium amara), абсолут од мајчина душица (Thymus vulgaris), *кумарин, *гераниол, *лимонен, *линалул, алфа-изометил ионен, хидроксицитронелал, екстракт од дабова мов (Evernia Prunastri)

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegan
Sex Bomb
Спреј за тело
Јасмин, жалфија, иланг иланг...

1.495ден / 200мл
Vegan
Rose Jam
Спреј за тело
Градина од рози

1.995ден / 200ml
Dad's Garden Lemon Tree
Спреј за тело
Топол, сончев цитрус

1.495ден / 200мл
Vegan
Sakura
Спреј за тело
Црешов цвет, мимози и цвет од портокал

1.895ден / 200мл
Vegan
Avocado co-wash
Спреј за тело
Авокадо?

1.495ден / 200мл
Vegan
Big

Big

Спреј за тело
Нероли, сицилијански црвени мандарини и ванила

1.795ден / 200мл
Vegan
Honey I Washed The Kids
Спреј за тело
Меден спреј за тело

1.495ден / 200мл
Best Seller
Vegan
Twilight
Спреј за тело
Смирувачка магла од лаванда

1.495ден / 200мл