Светкај до бескрај

Glow to town

Четка за шминка

Glow to town

895ден

Парче

Glow To Town има форма на пламен и е дизајнирана за да може да распостранува кремасти или пудрести производи, неприметливо на кожата.


Начин на користење:

Оваа четка има речиси триаголна основа и пуфкаста форма, што ја прави совршена за нанесување на разни производи: коректор или пудра во прав, како и кремаст highlighter или руменило. Ова е одлична четка со повеќе намени, која нема залудно да зафаќа место во вашиот несесер. Добиена е без насилство врз животни и е целосно веганска.


Од што е изработена:

Нашите четки се 100% без животинско потекло и се направени рачно од нашите експерти. Дел од дршката е изработен од алуминиум, поради неговата леснотија и можност да се рециклира, а останатиот дел е од дрво кое е премачкано со растителен лак.


Како да ја чувате:

Меѓу употреби, чистете ги влакненцата со нежен чистач и топла вода. А потоа оставете ја четката да се суши со влакната надоле, за да избегнете металниот дел да дојде во контакт со вода.  Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Ново
Renee's shea souffle
Масло за коса и скалп
Негува и омекнува

795ден / 100г
Ново
Kinshasa
Кармин
Боја што остава силен впечаток

695ден / Парче
Ново
Vegan
Wing it
Четка за туш
Само повлечете линија

595ден / Парче
Ново
Vegan
Lulea
Кармин
Металик ултра розева

695ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Eggy Wegg
Шумлива купка
Розева лимонада со минт

350ден / Парче
Lush Lashes
Маскара
За екстремни должини

995ден / Парче
Sleepy shower bomb
Kупка за туширање
Време е за спиење, нема зошто да се плашиме

195ден / Парче