Сонлива лаванда

Sleep

Путер за тело/масажа

Sleep

595ден

75г

Доколку сте запознаени со нашата најпродавана Sleepy колекција, ќе посакате да го додадете и ова цврсто масло во вашата рутина. Кремаст и смирувачки спој на марула масло и вода од камилица ја прават основата на оваа плочка за масажа. Какао и шеа путерите се растопуваат на допир со кожа и ја ослободуваат сонливата арома на лаванда и тонка. За оние вечери кога сакате да обрнете малку повеќе внимание на себе, задимете ги светлата и опкружете се со мирис кој ќе ве релаксира и приспие. Состојки :


фер тргуван органски какао путер, фер тргуван шеа путер, вода од камилица, масло од марула, парфем, густин, екстракција од цвет од лаванда во масло од семка од овес, бензоин смола, масло од лаванда, абсолут од тонка, масло од иланг иланг, глицерин, стеаринска киселина, третаноламин, цетерил алкохол, *бензил бензоат, *бензил цинемат, *бензил салицилат, *цинемал, *кумарин, *еугенол, *фарнесол, *гераниол, *изоеугенол, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Marinela 16/11/2021

Dobro prepoznatliviot miris na Lush, odlicen puter za telo. Jas go upotrebuvam posle sekoe tusiranje namesto losion, mnogu opusta i mirisa cela obleka i cela soba.


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Oval Tin
Метално кутивче (Овално)
Вашите производи се на сигурно место

150ден / 20г
Limited Edition
Vegan
Bee
Цврст балзам за тело
Зуи со слатка мекост

695ден / 65г
Each Peach (And Two's A Pair)
Путер за тело/масажа
Егзотична цитрусна енергија

595ден / 70г
Магнезиум
Deep Sleep
Масло за тело/масажа
Тројно јак сон

695ден / 65г
Магнезиум
After
Масло за тело/масажа
Остра свежина од нане

695ден / 65г
True Romance
Путер за тело/масажа
Неодолива масажа со мирис на роза

695ден / 65г
Online Exclusive
Lord Of Misrule
Путер за тело/масажа
Загрева и опушта

595ден / 65г
Turmeric Latte
Путер за тело/масажа
Кремаста ванила

695ден / 65г