Слатко, овошно омекнување

Strawberry Heart

Сапун за тело

Strawberry Heart

360ден

Овој вкусен, овошен и сладок сапун е совршен за споделување со вашите најблиски за Денот на вљубените. Но, не заборавајте да сокриете еден само за себе! Со своите нежни состојки за нега на кожата, како органскиот алое вера гел и фер тргуваниот органски какао путер, подарете и љубов и омекнување на сувата, чувствителна кожа, додека свежиот сок од јагоди длабински ќе ја прочисти кожата оставајќи ја со арома на слатка, кремаста јагода.  Додадовме и вкусни масла од бергамот и здравец што го прават овој сапун вашиот омилен производ оваа сезона.


Како се користи:

Направете пена под млаз вода, нанесете на целото тело, а потоа исплакнете.


Начин на чување:

Чувајте го ова слатко задоволство на суво место каде ќе се цеди помеѓу употреби.


Состојки :


Rapeseed Oil; Coconut Oil, Rose Water, Propylene Glycol, Glycerine, Water (Aqua), Fresh Strawberry Juice, Perfume, Rice Bran Oil, Fair Trade Organic Aloe Vera Gel, Bergamot Oil, Olibanum Oil, Geranium Oil, Organic Rose Hip Oil, Titanium Dioxide, Sodium Chloride, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Sodium Bicarbonate, EDTA, Tetrasodium Etidronate, Benzyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, *Limonene, *Linalool, Colour 45410:2, Colour 17200, Colour 45410:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Best Seller
Honey I Washed The Kids
Сапун за тело
Мнооогу мед, сладок портокал и алое

295ден / 100г
Rainbow
Fun
Разнобојни радосни меурчиња

795ден / Парче
Outback Mate
Сапун за тело
Избркај го темниот облак над твојата глава

350ден / 100г
Limited Edition
Faerie Realm
Сапун за тело
Волшебно мека, цитрусна пена

495ден / 100г
Sea Vegetable
Сапун за тело
Омекнувачки бранови

295ден / 100г
Limited Edition
Ден на вљубените
Passion Fruit Delight
Сапун за тело
Страст за мекост

395ден / 100г
Limited Edition
Blue Moon
Сапун за тело
Ноќ под сина месечина

395ден / 100г
Vegan
Sleepy
Сапун за тело
Колку е прекрасно да леташ во облаците...

395ден / 100г