Слатко, меко, чисто

Rhubarb & Custard

Сапун за тело

Rhubarb & Custard

395ден

295ден

Мирисот на караница, свежо набрана од градината се вгнездува во слатката основа од крем. Што може да биде подобро?
Тој мирис спакуван во хидратантен сапун... Rhubarb & Custard те обвиткува во слоеви свежо пире од караница и млеко од соја со допир на бразилски портокал и бергамот. Во меѓувреме, богатите хидратантни дози на маслиново масло, кокосово масло и какао путер омекнуваат и заситуваат... 


Како се користи:
Антибактериски, овошен и сочен! Грабни парче од овој сапун и истриј го по цело тело, измасирај и исплакни.


Начин на чување:
На ладно и суво место.


Состојки :


органско млеко од соја, маслиново масло, вода (Aqua), глицерин, пропилен гликол, фер тргуван органски какао путер, екстра девствено кокосово масло, пире од караница, натриум хидроксид, парфем, органско рицинусово масло, густин, натриум стеарат, масло од бразилски портокал, масло од бергамот, титаниум диоксид, лимонска киселина, сода бикарбона, *цитрал, *лимонен, *линалул, боја 45350, боја 14700, боја 45410:1, боја 17200

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Ro's Argan
Сапун за тело
Омекнувачка и смирувачка постела од ружи

695ден / 100г
Sandstone
Сапун за тело со пилинг
Најдобриот песочен пилинг!

350ден / 100г
Best Seller
Karma
Сапун за тело
Добро расположение

395ден / 100г
Best Seller
Sultana Of Soap
Сапун
Најмеките допири за најмеката кожа

330ден / 100г
Movis
Сапун за лице
Кожа мека како лепче

695ден / 120г
попуст
Figs and Leaves
Сапун за тело
Не одолевај на искушението

250ден 295ден

Limited Edition
Passion Fruit Delight
Сапун за тело
Страст за мекост

295ден 295ден

Rainbow
Fun
Разнобојни радосни меурчиња

795ден / Парче