Свежо, овошно и сочно

Strawberry Crumble Bubbleroon

Пенлива купка

Strawberry Crumble Bubbleroon

495ден

Парче

На пикник со малку шампанско или потопени во чоколадо, јагодите од секогаш се поврзуваат со Денот на вљубените. Во облик на срце, овошна и полна со фер тргуван какао и шеа путер, оваа пенлива купка ќе ја оставк вашата кожа смирена и неодоливо мека. Скршете ја под силен млаз вода  и уживајте во хидратантни, розови води прелиени со меки меурчиња.


Како се користи:

Скршете го ова срце од јагода под млаз вода за добро капење со сладок мирис.


Како се чува:

Чувајте го на ладно и суво место, а кога ќе сте подготвени за уживање посегнете по парче од нашите свежи јагоди.


Состојки :


Sodium Bicarbonate, Cream of Tartar, Sodium Laureth Sulfate, Fair Trade Organic Cocoa Butter, Lauryl Betaine, Cornstarch, Perfume, Laureth 4, Sicilian Lemon Oil, Tonka Absolute, Fresh Strawberries, Fair Trade Shea Butter, Soybean Flour, *Coumarin, Geraniol, *Limonene, Colour 45410:1, Colour 45410, Colour 45410:2, Colour 59040, Colour 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Raspberry blower
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Овошна, опојна, забавна

595ден / Парче
Lemon Crumble
Пенлива купка
Свежи и цитрусни меурчиња

495ден / Парче
Ново
Vegan
Intergalactic
Пенлива купка
Sвездени меурчиња од пеперминт и грејпфрут

495ден / Парче
Mermaid Tail
Пенлива купка
Куп цитрусна пена

450ден / Парче
The Comforter
Пенлива купка
Покријте се со меко овошно ќебенце

495ден / Парче
Frozen
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Разладувачка магија

350ден / Парче
Rose Jam
Пенлива купка
Пена и рози за незаборавна романтика

395ден / Парче
Lucky Cat
Пенлива купка
Прррекрасно време за капење

495ден / Парче