Кремаста ванила

Turmeric Latte

Путер за тело/масажа

Turmeric Latte

695ден

65г

Кога сакате вашата масажа да ја почувствувате како топла прегратка, оваа плочка е вистинскиот избор.

Направена е со органски какао путер и органски шеа путер коишто се богати со витамин Е. Додадовме и абсолут од тонка и кремаста ванила за неодолов сладок мирис.


Како се користи: Протријте ја плочката со рацете и откако ќе ја добиете посакуваната количина масло, масирајте директно на сува кожа. Масирајте со брзи и цврсти движења за најдобри ефекти.


Како се чува: На суво и чисто место подалеку од извор на топлина, наша препорака се нашите метални кутивчиња со капаче.


Состојки :


Fair Trade Organic Cocoa Butter (Theobroma cacao), Organic Shea Butter (Butyrospermum parkii), Perfume, Tonka Absolute (Dipteryx odorata), Benzoin Resinoid (Styrax tonkinensis pierre), Vanilla Absolute (Vanilla planifolia), *Anise Alcohol, *Benzyl Benzoate, *Benzyl Cinnamate, *Cinnamal, Coumarin, Eugenol, *Limonene

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Магнезиум
After
Масло за тело/масажа
Остра свежина од нане

695ден / 65г
Vegan
Sleep
Путер за тело/масажа
Сонлива лаванда

595ден / 75г
Therapy¿
Путер за тело/масажа
Намали го стресот и измазни ги стриите

595ден / 70г
True Romance
Путер за тело/масажа
Неодолива масажа со мирис на роза

695ден / 65г
Oval Tin
Метално кутивче (Овално)
Вашите производи се на сигурно место

150ден / 20г
Магнезиум
Deep Sleep
Масло за тело/масажа
Тројно јак сон

695ден / 65г
Each Peach (And Two's A Pair)
Путер за тело/масажа
Егзотична цитрусна енергија

595ден / 70г
Limited Edition
Best Seller
Ден на вљубените
Rose Argan
Путер за тело/масажа
Сте го пробале новото Руби Чоколадо?

695ден / 60г