Вашата нова омилена нијанса

Saidoun

Кармин

Saidoun

695ден

Парче

Saidoun е нежна кримсон црвена нијанса која изгледа убаво на секого.


Како да се користи:

Излупете ја восочната обвивка и откријте го важиот нов омилен вегански кармин усните со нашата палета на кармини без пакување! Отстранете го црниот восок од основата на полнењето и поставете го куршумот во боја во паковањето за кармини. На крај, отстранете го преостанатиот восок со нежно лупење.


Содржината е најважна:

Бакнежи без суровост започнуваат сега! Нашиот 100% вегански кармин содржи мноштво состојки кои не се тестирани на животи, кои ја сакаат кожата, како што е хидрантното рицинусово масло, кое е стручно комбинирано со долготрајни пигменти за извонредна боја на усните.
Состојки :


органско рицинусово масло (Ricinus communis), органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), синтетички флуорфлогопит, масло од бела лиминанта (Limnanthes alba), каприлик / каприц триглицерид, восок од репка, канделила восок (Euphorbia cerifera), восок од сончоглед (Helianthus annuus), талк, титаниум диоксид, восок од кора од портокал (Citrus aurantium dulcis), масло од калахари диња (Citrullus lanatus), ружин восок (Rosa damascena), карнауба восок (Copernicia cerifera), токоферил ацетат, боја 77491, боја 77499

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Limited Edition
Vegan
Flamingo egg
Шумлива купка
Слатко и овошно задоволство

350ден / Парче
Lush Lashes
Маскара
За екстремни должини

995ден / Парче
Ново
Super milk
Регенеративен спреј за коса
За лесно расчешлување, хидрира и штити

995ден / 100г
Ново
Vegan
Lahore
Кармин
Опасно пламена нијанса

695ден / Парче
Ново
Vegan
People powder
Четка за пудра
Совршено мат

1.995ден / Парче
Ново
Vegan
Liverpool
Кармин
Боја на зрела праска

695ден / Парче
Ново
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Sleepy shower bomb
Kупка за туширање
Време е за спиење, нема зошто да се плашиме

195ден / Парче