Неодолива масажа со мирис на роза

True Romance

Путер за тело/масажа

True Romance

695ден

65г

Ставете ја оваа плочка за масажа директно на телото или втријте ја меѓу рацете и органските путери ќе се стопат од вашата телесна температура, создавајќи блескаво лизгава кожа, совршена за масажа. Мешавина од масло од роза и апсолут од јасмин за сензуална арома. Запалете свеќа, пуштете релаксирачка музика и поставете ја сцената за вистинска романтика.


Како се користи: Протријте ја плочката со рацете и откако ќе ја добиете посакуваната количина масло, масирајте директно на сува кожа. Масирајте со брзи и цврсти движења за најдобри ефекти.


Како се чува: На суво и чисто место подалеку од извор на топлина, наша препорака се нашите метални кутивчиња со капаче.


Состојки :


Fair Trade Organic Cocoa Butter, Organic Shea Butter, Perfume, Jasmine Absolute, Neroli Oil, Osmanthus Absolute, Rose Oil, Argan Oil, Rose Clay, *Benzyl Alcohol, *Benzyl Benzoate, *Citral, Citronellol, *Eugenol, *Farnesol, Geraniol, Hydroxycitronellal, *Limonene, *Linalool

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Vegan
Sleep
Путер за тело/масажа
Сонлива лаванда

595ден / 75г
Each Peach (And Two's A Pair)
Путер за тело/масажа
Егзотична цитрусна енергија

595ден / 70г
Therapy¿
Путер за тело/масажа
Намали го стресот и измазни ги стриите

595ден / 70г
Магнезиум
Deep Sleep
Масло за тело/масажа
Тројно јак сон

695ден / 65г
Магнезиум
After
Масло за тело/масажа
Остра свежина од нане

695ден / 65г
Oval Tin
Метално кутивче (Овално)
Вашите производи се на сигурно место

150ден / 20г
Turmeric Latte
Путер за тело/масажа
Кремаста ванила

695ден / 65г