Уживајте во зачинета, омекнувачка пена

Lord of Misrule

Сапун за тело

Lord of Misrule

430ден

215ден

Предизвикај конфликт и уживај во земјениот, богат мирис. Мешавината од слатките, гурмански ноти на ванила со земјените и зачински ноти од масло од пачули и црн бибер е на врвот на нашите топ листи уште од кога прв пат се појави пред неколку години. Оваа година, додадовме сапун во колекцијата Lord of misrule за сите оние деликвентни анархисти.


Како се користи:

Направете прекрасна зелена пена помеѓу дланките и нанесете на целото тело, а потоа убаво исплакнете.


Како се чува:

Чувајте го Lord of Misrule на ладно и суво место, како еден од нашите садови за сапуни.


Состојки :


инфузија од пачули, масло од репка; кокосово масло, глицерин, пропилен гликол, вода (Aqua), масло од оризови трици, парфем, масло од црн бибер, масло од темно суматранско пачули, абсолут од ванила, бел бибер во прав, натриум хлорид, лимонска киселина, титаниум диоксид, екстракт од гарденија, натриум хидроксид, сода бикарбона, ЕДТА, тетранатриум едитронат, *кумарин, *лимонен, *линалул, боја 47005:1, боја 45410:2, боја 61570, боја 45350, боја 45410:1, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Magical Santa
Бомба за во када
Огномет од бои овој Божиќ

230ден 430ден

Bohemian
Сапун за тело

295ден / 100
Sparkly Pumpkin
Слајм за туширање
Свеж и овошен лизгав слајм

425ден / 100г
Vegan
Sleepy bear
Бомба за во када
Смирувачко мече со лаванда и тонка

150ден 295ден

Wiccy Magic Muscles
Путер за тело/масажа
Болки, заминете!

595ден / 70г