Цитрусен змеј

Snow Dragon

Бомба за во када

Snow Dragon

250ден

Парче

Пуштете го овој змеј во вашата бања и почувствувајте го возбудливиот мирис на лимонова мирта и грејпфрут. Содржи крупна морска сол која се раствара во водата, за дополнително омекнување на вашата кожа. 


Како се користи: Пуштете ја купката во веќе наполнета када и гледајте како истата прави чуда.


Состојки :


натриум бикарбонат, лимонска киселина, крупна морска сол, масло од лимонова мирта, масло од иланг-иланг, масло од грејпфрут, бонбони што пукаат, вода, пченкарен скроб, титаниум диоксид, талк, динатриум лаурил сулфосукцинат, дипропилен гликол, кокамидопропил бетаин, синтетички флуорфлогопит, калциум натриум боросиликат, пропилен гликол, калај оксид, алфа-изометил јонон, *цитрал, *гераниол, хидроксиронелал, *лимонен, *линалол, боја 42053, боја 42090:2, боја 42090, боја 45410:2, боја 77491, боја 77499

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

A French Kiss
Пенлива купка
Смирувачка хидратација за сите љубители на лаванда

395ден / Парче
Lord of Misrule
Сапун за тело
Уживајте во зачинета, омекнувачка пена

215ден 430ден

Vegan
Sleepy bear
Бомба за во када
Смирувачко мече со лаванда и тонка

150ден 295ден

Sparkly Pumpkin
Слајм за туширање
Свеж и овошен лизгав слајм

425ден / 100г
Magical Santa
Бомба за во када
Огномет од бои овој Божиќ

230ден 430ден

Bohemian
Сапун за тело

295ден / 100
Wiccy Magic Muscles
Путер за тело/масажа
Болки, заминете!

595ден / 70г